Sound
ON / OFF

O nás

Firma Hortrade byla založena již v roce 1990 jako fyzická osoba s cílem poskytovat zákazníkům zahraničně obchodní a konzultační služby, jakož i zajišťovat prodej zboží. Díky obchodně technickým znalostem se podařilo úspěšně ve spolupráci s firmou Hale s. r. o. zavést na český a slovenský trh elektronické taxametry značky Hale či mechanické a elektronické tachografy značky Veeder-Root, se kterými se již dnes běžně setkáváte při nástupu do vozů taxi-služby, či v autobusech Karosa-Irisbus, nákladních automobilech TATRA, LIAZ, Daewoo-Avia, či v dodatečných montážích u vozidel všech ostatních značek.

V roce 1992 byla činnost firmy přerušena. Důvodem přerušení činnosti firmy byla skutečnost, že Ing. Karel Horejš se plně věnoval výstavbě firmy IHR Autodíly, která v současné době zaujímá významnou pozici na českém trhu v dodávkách pro průmysl, jakož i náhradní spotřebu, a to nejen v oblasti automobilové techniky.

Katastrofické povodně roku 2002 v ČR a rozsáhlé kontakty ve světě nás vedly k tomu, abychom začátkem června 2003 obnovily činnost firmy ve dvou základních oblastech:

  1. vše pro boj s vodou a preventivní ochrana obyvatelstva, individuálního majetku či ochrana průmyslových objektů, informatika městských zastupitelstev, občanských sdružení, krizových štábů, skladování zamořených odpadů, informatika pro CO, moderní technologie oprav vodních čerpadel, ventilů a potrubí nejen pro kalová čerpadla, ale i vodní zdroje a potravinářství a dále preventivní ochrana zařízení proti abrazi a kavitaci.
  2. vytvořit nadstavbu pro podporu exportu výrobků Wisconsin a Remoska a dalších budoucích do zahraničí ve spolupráci s IHR Autodíly.

Veškeré aktivity naší firmy vycházejí ze smluvních vztahů například výhradního zastoupení pro určitá teritoria. Značka Hortrade je chráněná ochrannou známkou.

 

Ing. Karel Horejš